דרמטיטיס אטופית 27.01.2020

ניסוי קליני אקראי מבוקר: השפעת Omalizumab על דרמטיטיס אטופית קשה

קבוצת מחקר מבריטניה פרסמה החודש מחקר קליני מבוקר לקביעת היעילות של אומליזומאב בטיפול באטופיק דרמטיטיס קשה בקרב ילדים

טיפולים סיסטמיים לטיפול באטופיק דרמטיטיס קשה בילדות אינם נתמכים בעדויות מחקר ברורות ובמחקרים קליניים. למרות היעילות של תרופות נגד IgEי(omalizumab) לטיפול באטופיק, טרם פורסמו מחקרים אקראיים גדולים הבוחנים את יעילות הטיפול בקרב הסובלים מאטופיק דרמטיטיס בילדות.

קבוצת מחקר מבריטניה פרסמה החודש מחקר קליני מבוקר לקביעת היעילות של אומליזומאב בטיפול באטופיק דרמטיטיס קשה אצל ילדים.

הניסוי הקליני Atopic Dermatitis Anti-IgE Pediatric - ADAPT - התבסס על מערך ניסוי קליני רנדומלי מבוקר פלסבו חד-מרכזי בן 24 שבועות עם מעקב של 24 שבועות.

Staquis
Pfizer Pharmaceuticals Israel Ltd
RX
Not covered by the Health basket
Staquis

OINT.: 2.5, 30, 60, 100 g. Should be applied twice dly. to affected areas. The drug is for topical use only and not for ophthalm., oral, or intravag. use. Topical tmt. of mild- moder. atopic dermatit. in pts. 2 yrs. of age and older. C/I: Hypersens.

ניסוי זה נערך החל מ-20 בנובמבר 2014 עד 31 באוגוסט 2017 בבית החולים גאי וסיינט תומאס NHS Foundation and King's College בלונדון. המשתתפים הזכאים (n = 62) היו בני ארבע שנים עד 19 שנה וסבלו מאקזמה קשה (עם מדד אובייקטיבי של ניקוד אטופיק דרמטיטיס [SCORAD]> 40) שמצבם לא השתפר לאחר טיפול מיטבי סטנדרטי.

המטופלים קבלו Omalizumab תת-עורי או פלצבו למשך 24 שבועות. טבלאות המינון של יצרן התרופות שימשו לקביעת המינון על סמך ה-IgE הכולל (30-1500 IU / mL) ומשקל גוף (בקילוגרם). יעילות הטיפול נבחנה על בסיס מדד SCORAD אובייקטיבי לאחר 24 שבועות של טיפול.

תוצאות הניסוי הראו כי אומליזומאב הפחיתה משמעותית את חומרת אטופיק דרמטיטיס ושיפרה את איכות החיים בקרב אוכלוסיית ילדים עם אטופיה ואקזמה קשה למרות רמות גבוהות של IgE בבסיס.

התוצאה היתה קשורה לתופעה של עמידות לקורטיקוסטרואידים ומצביעה על כך שאומליזומאב מהווה אפשרות לטיפול באקזמה קשה לטיפול אצל ילדים עם אטופיה.

מקור:

Chan, Susan, Victoria Cornelius, Suzie Cro, John I. Harper, and Gideon Lack. "Treatment effect of omalizumab on severe pediatric atopic dermatitis: the ADAPT randomized clinical trial." JAMA pediatrics (2019).

נושאים קשורים:  אומליזומאב,  מחקרים,  אטופיק דרמטיטיס,  אקזמה
מאמרים נוספים שיעניינו אותך
תגובות