אלרגיות 28.11.2018

מסלולי PD-1 מפחיתים כמות ופעילות תאי T ספציפיים לאלרגנים

ל-PD-1 יש יכולת ייחודית לעכב CD4 + T המאוקטבים לאלרגן ספציפי

תאי T לימפוציטים. אילוסטרציה

ללימפוציטים מסוג T יש תפקיד מכריע בהתפתחות אלרגיות מסוג type 1. התגובות שלהם נמצאות תחת בקרה הדוקה על ידי מספר רב של אותות הפעלה ומעכבים המסופקים על ידי APC. במחקר שבצעו חוקרים מאוניברסיטת וינה שבאוסטריה נסקרו תפקיד של הקולטנים המעכבים העיקריים PD-1 ,CTLA-4 ,BTLA ו-LAG-3 בתגובות אלרגניות ספציפיות של תאי T CD4. המחקר פורסם החודש בכתב העת המדעי Scientific Reports  מבית Nature.

החוקרים לקחו תאי PMBC של נבדקים בריאים ושל 41 מטופלים עם אלרגיות לאבק קרדית הבית, ליבנה, דשא או אבקני mugwort והעבירו אותם בסטימולציה עם תמציות אלרגניות.

החוקרים מדדו ביטוי של קולטנים מעכבי (co-inhibitory) תגובת תאי T CD4 + נוגדנים חוסמים ל-PD-1  CTLA-4 .BTLA ו-LAG-3 שימשו להערכת תפקידם של מסלולי הקואינהיביציה. תאי CD4 + T הראו עלייה בביטוי של PD-1, LAG-3 ו-CTLA-4 עם גירוי, ואילו BTLA הראה ירידה בביטוי. חסימה של PD-1 חיזקה משמעותית את הפרוליפרציה והייצור של ציטוקינים (IL-10, ציטוקינים TH1 IFN-γ, TNF-α, ציטוקינים מסוג TH2 IL-5, IL-13) של תאי ה-T CD4+ שנלקחו מהקבוצה הבריאה ומהקבוצה האלרגית.

חסימת BTLA הגבירה פרוליפרציה אבל לא ייצור ציטוקינים בתגובה לתמצית קרדית האבק. חסימת LAG-3 לא היתה יעילה ובאופן מפתיע, החוקרים ראו הפחתה בפרוליפרציה וביצור ציטוקינים בנוכחות נוגדן CTLA-4.

לסיכום, התוצאות מצביעות על פוטנטיות ייחודית של מסלולי PD-1 כדי להקטין תאי T ספציפיים לאלרגנים.

מקור:

Rosskopf, Sandra, Beatrice Jahn-Schmid, Klaus Georg Schmetterer, Gerhard J. Zlabinger, and Peter Steinberger. "PD-1 has a unique capacity to inhibit allergen-specific human CD4+ T cell responses." Scientific reports 8, no. 1 (2018): 13543.

נושאים קשורים:  מחקרים,  PD1,  אימונולוגיה,  קרדית האבק,  ציטוקינים,  PD-1,  CTLA4,  BTLA,  LAG-3,  אלרגיה,  לימפוציטים
תגובות